راهنمای خرید بهترین مارک دستگاه اسپرسوساز

۰۹۱۲۸۱۹۵۹۴۷ مدیر فروش
اسپرسو ساز

البرز برودت
البرز برودت

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی دستگاه اسپرسو ساز انواع آن و تفاوت آن با قهوه ساز با شما صحبت کنیم تا بتوانید در هنگام خرید بهترین انتخاب را داشته باشید پس با ما همراه باشید. 

اسپرسو ساز چیست؟

اسپرسو ساز چیست

اسپرسو یکی از نوشیدنی های بسیار محبوب بین مردم است و معمولا در کافی شاپ ها خیلی طرفدار دارد. دستگاه اسپرسو ساز هم همانطور که از اسمش پیدا است می تواند برای ما اسپرسو ساز های بسیار خوبی تهیه کند. اولین نسخه از دستگاه اسپرسو ساز در سال 1884 میلادی در ایتالیا توسط فردی به نام آنجلو موریوندو ساخته شد. این دستگاه کم کم توسط افراد دیگر در طول تاریخ کامل و کامل تر شد تا الان که دستگاهی فوق العاده محبوب است. 

طرز کار اسپرسو ساز

دستگاه اسپرسو ساز آب نزدیک به نقطه ی جوش را از پودر قهوه ی فشرده شده و یک فیلتر می گذراند و در نتیجه یک قهوه کاملا غلیظ و یک لایه کرم روی آن به ما تحویل می دهد که به اسپرسو معروف است. لازم است این نکته را نیز یادآوری کنم که اسپرسو ساز قهوه ساز نیز هست و می توان بسته به دمای آب جوش با آن قهوه های دیگری نیز درست کرد. 

تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز 

تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز

همانطور که در بالا گفتیم با اسپرسو ساز نیز می توان قهوه درست کرد ولی منظور ما از قهوه ساز قهوه ی قطره ای است ولی اگر بخواهیم دقیق تر این دو دستگاه را بررسی کنیم در ادامه با ما همراه باشید. 

در دستگاه های اسپرسو ساز برای ساخت اسپرسو باید آب داغ را با فشار از دانه های قهوه گذراند ولی در قهوه ساز آب جوش به آرامی روی قهوه میریزد. از لحاظ کاربری کار با دستگاه های قهوه ساز خیلی راحت تر از دستگاه های اسپرسو ساز است البته اسپرسو ساز های تمام خودکار هم تقریبا مثل آن ها هستند ولی کار با اسپرسو ساز های نیمه خودکار کمی سخت تر است و باید چند بار با آن کار کنیم تا کاملا یاد بگیریم. تفاوت این دو دستگاه در موارد دیگری مثل مدت زمان دم آوری قهوه کیفیت و ریزی قهوه و همچنین نسبت قهوه به آب و مواردی اینچنینی است. 

اجزای اسپرسو ساز 

اجزای اسپرسو ساز

این دستگاه از چندیدن بخش تشکیل شده است که هر یک کاری را انجام می دهند که در ادامه به هر یک را توضیح خواهیم داد. 

بویلر

بویلر یا همان دیگ بخار که به آن جوشاننده نیز می گویند وظیفه کنترل دما و بخار آبی که با فشار به دانه های قهوه می رسد را بر عهده دارد. این قطعه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا هرگز نباید بخار اضافی تولید کند و باید دمای آب را جوری کنترل کند که اسپرسو تولید شود. 

پمپ آب

همانطور که گفتیم اسپرسو از گذراندن آب با فشار زیاد از دانه های قهوه به دست می آید. برای اینکه آب با فشار زیاد از قهوه بگذرد باید یک پمپ آب در این دستگاه وجود داشته باشد. این پمپ ها در دو نوع الکتریکی و دستی تولید می شوند که کار با نوع الکتریکی آسان تر است. 

هد گروپ

هد گروپ همان محفظه ای است که قهوه در آن قرار می گیرد و آب جوش از آن می گذرد. معمولا دستگاه های خانگی دارای یک هدگروپ هستند ولی در مدل های پیشرفته تر مثل دستگاه های در کافی شاپ ها تا هفت هدگروپ می تواند داشته باشد. هد گروپ ها دو نوع هستند. نوع اول هدگروپی است که به بویلر متصل است و وجود آن برای حذف دمای آب حرارت دیده ضروری است و نوع دوم از بویلر جدا است و به آن هدگروپ نیمه متصل گفته می شود. 

پرتافیلتر

پرتافیلتر قسمتی است که در آن سبد پودر قهوه قرار می گیرد. روی این قطعه یک صفحه  کنترل قرار دارد که روی آن سوویچ روشن و خاموش، نشانگر فشار و کنترل کننده حرارت وجود دارد. معمولا در این دستگاه یک دسته چوبی یا پلاستیکی وجود دارد. 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید